RYCHLÝ KONTAKT

 Tel.: 731 499 942

  od 8:00 - 15:00 hod.

E-mail: info@pkpr.cz

NÁŠ E-SHOP:

Otevřeli jsme pro Vás 

 

SPOLUPRACUJEME

Ivanka Adamcová

 

www.statekslunecnice.cz

*

herec a dabér

Mario Kubec

www.mariokubec.cz

*

Mediální partneři:

Cesty k sobě      


NAPIŠTE NÁM

Pokud máte pro nás nějaká sdělení, či dotazy, náměty, doporučení, nebo chuť ke spolupráci - napište nám

Poslání a cíle

Poslání

Posláním spolku je spojování občanů na základě společného zájmu, kterým je POMOC, PODPORA a vyvíjení aktivit směřujících ku prospěchu osob se zdravotním postižením, osob těžce nemocných a lidí, kteří se ocitli v těžkých životních situacích.

Kolektiv v dílně Projekt Julinka - zábradlí ke schodišti Zapojit se může každý

Cíle

  • Prostřednictvím svých aktivit pomoci k integraci handicapovaných osob do společnosti, cíleně pomoci lidem se zdravotním postižením v jejich rozvoji a vzdělávání, které má vyústit v prožívání co nejkvalitnějšího života.
  • Podporovat osoby sociálně slabé a osoby, které se dostaly do těžkých životních situací v důsledku různých okolností života a zajistit jak finanční, tak i psychickou podporu.
  • Podporovat samostatnost, občanské začlenění a realizaci volnočasových aktivit rozvíjejících osobnost lidí se zdravotním postižením. To znamená podpořit rozvoj sebeobslužných dovedností, uměleckých schopností, resp. pracovní rehabilitace a uplatnění osobnostního potenciálu lidí s handicapem.
  • Vytvářet a podporovat chráněné dílny a chráněná pracovní místa.
  • Zlepšovat informační dostupnost a poskytování bezplatného poradenství pro klienty, rodiče a příbuzné lidí s handicapem i pečující, resp. podporující subjekty a spolupráce s nimi.
  • V rámci chráněných dílen nabízet odběr zboží a služeb od těchto dílen formou tzv. náhradního plnění
  • Pomáhat těžce nemocným lidem, zejména prostřednictvím alternativních způsobů k léčení, vylepšovat prostředí, ve kterém probíhá péče, podporovat finančně i psychicky proces jejich léčení.
  • Prostřednictvím svých aktivit podporovat vzdělání a společenskou osvětu týkající se handicapovaných lidí, těžce nemocných lidí a sociálně potřebných lidí a jejich integrace do společnosti, využívání chráněných dílen a chráněných míst a pomoc těžce nemocným lidem.
  • Vytvářet vzájemnou platformu pro komunikaci mezi jednotlivými organizacemi, občanskými sdruženími a dalšími právnickými osobami a fyzickými osobami a rozvíjet vzájemnou podporu a spolupráci těchto subjektů.