RYCHLÝ KONTAKT

 Tel.: 731 499 942

  od 8:00 - 15:00 hod.

E-mail: info@pkpr.cz

NÁŠ E-SHOP:

Otevřeli jsme pro Vás 

 

SPOLUPRACUJEME

Ivanka Adamcová

 

www.statekslunecnice.cz

*

herec a dabér

Mario Kubec

www.mariokubec.cz

*

Mediální partneři:

Cesty k sobě      


NAPIŠTE NÁM

Pokud máte pro nás nějaká sdělení, či dotazy, náměty, doporučení, nebo chuť ke spolupráci - napište nám

Náhradní plnění

Náhradní plnění pro firmy

Výhody náhradního plnění s naší neziskovou organizací

1. Splnění zákonné povinnosti

Některé firmy mají problém najít uplatnění pro osoby se zdravotním postižením, ale zároveň nechtějí jen odevzdávat povinné platby přímo do státní kasy a už vůbec nechtějí platit pokutu. Pokud povinný podíl splní prostým odvodem peněz do státní pokladny, nemají ztoho totiž vůbec nic. Jen pocit nejistoty, jestli peníze opravdu doputují, kam mají, tedy na podporu zdravotně postižených. Výběrem náhradního plnění podpoří zaměstnávání zdravotně postižených afirmě zároveň zajistí potřebné služby nebo výrobky.

To, že někomu pomůžete, je velký přínos pro Vaši společenskou odpovědnost. Posílíte tím dobrou image své firmy, přesvědčíte své zaměstnance o své sociální solidaritě, a tím upevníte jejich loajalitu a pracovní morálku.

2. Podpora regionální produkce a ochrana životního prostředí

Nákupem výrobků z naší chráněné dílny podpoříte produkci českých výrobků. Přírodní kosmetika isvíčky jsou vyráběny i baleny ručně přímo v naší provozovně ve východních Čechách. Palmový vosk, z kterého jsou vyrobeny naše svíčky, je 100% přírodní produkt, bez jakýchkoli chemických přísad, neobsahuje ani petrolej, ani žádné ropné deriváty, jak je tomu u klasických parafínových svíček. Svíčky vyrobené z tohoto přírodního vosku nečadí a jsou zdravotně nezávadné.

České a regionální výrobky necestují tisíce kilometrů, nemají tak za sebou náročnou přepravu, překládání, vněkterých případech i přebalování a skladování, nejsou tak značnou ekologickou zátěží pro životní prostředí a navíc jejich produkce dává práci lidem vČeské republice. Vyrábějí kvalitní výrobky, které mají šanci uspět v konkurenci.

3. Podpora zdravotně postižených spoluobčanů

Tím, že si nakoupíte výrobky vyráběné v naší chráněné dílně, dáte práci konkrétním lidem se zdravotním postižením. Možná právě Vy potkáváte denně někoho,kdo neměl takové štěstí jako vy. Umožněte mu, aby se i dál mohl zapojit do „normálního“ života. Tito lidé chtějí pracovat na rozdíl od mnoha jiných zdravých spoluobčanů, kterým stačí sociální dávky od státu. V naší dílně se mohou seberealizovat, zlepšit svoji finanční situaci a lépe se zapojit do společnosti, což je velmi důležité i pro jejich duševní pohodu. Zdravotně postižení lidé hledají uplatněné velmi složitě. V naší neziskové organizaci jsme připraveni zaměstnat i více spoluobčanů s handicapem. Svým náhradním plněním uplatněným u nás nám pomůžete vytvořit handicapovaným dobré pracovní podmínky.

4. Daňová úspora

Nákupem výrobků a služeb od naší chráněné dílny v režimu náhradního plnění můžete ušetřit peníze své společnosti. V režimu náhradního plnění můžete nakoupit takové výrobky, které potřebuje. Co třeba voňavou a zároveň i léčivou přírodní kosmetiku věnovat svým zákazníkům jako pravidelné každoroční poděkování za přízeň? Nebo udělejte radost svým zaměstnancům balíčkem „na míru“, kam si vyberete přesně to, co chcete. Jsme schopni zajistit i výrobky na přání s logem Vaší společnosti nebo reklamní předměty. Zajišťujeme i balicí servis, Vaše dárečky umíme krásně zabalit a dát jim tak punc výjimečnosti. Jsme připraveni vyrobit Vám svíčky podle Vašeho přání, Vy si vyberete tvar, barvu i vůni. Také přírodní kosmetiku jak mýdla, tak i deodoranty přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Náhradní plnění v číslech

Prohlédněte si orientační tabulku výpočtů, kde zjistíte, kolik byste měli zaměstnávat OZP, výši odvodu do státního rozpočtu a nákupu náhradního plnění. Data z tabulky platila v roce 2015, mohou se však lišit v dalších letech.

počet
zaměstnanců
povinný
podíl OZP
odvod do
státního rozpočtu v Kč
nákup výrobků/služeb
v rámci NP v Kč
25162 948176 253
1004251 792705 012
2008503 5841 410 024
500201 258 9603 525 060

Chráněná dílna

Spíše se setkáváme s pojmem „sociální podnik“ nebo „chráněné pracovní místo“, veřejnosti ale všeobecně zůstává v podvědomí „chráněná dílna“ při představě podniku zaměstnávající zaměstnance ZTP. V takovém podniku zaměstnavatel zaměstnává více než 50 % zaměstnancům, kteří jsou osobami se zdravotním postižením.
Osobami se zdravotním postižením (OZP) jsou fyzické osoby, které jsou:

  • orgánem sociálního zabezpečení uznány plně invalidními (dále jen "osoby s těžším zdravotním postižením"),
  • orgánem sociálního zabezpečení uznány částečně invalidními,
  • rozhodnutím orgánu sociálního zabezpečení uznány zdravotně znevýhodněnými (dále jen "osoby zdravotně znevýhodněné").

Hlavním účelem chráněné dílny / chráněného pracovního místa, jako jednoho z nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti, je umožnit pracovní uplatnění lidem se zdravotním znevýhodněním.